Psie zaprzęgi

psy w zaprzegu

Chcesz poczuć się jak na trasie syberyjskiej albo antarktycznej, z tym wyjątkiem, że przebywasz w Polsce? Nic trudnego! W Zakopanem czeka na Ciebie moc atrakcji, wśród których znajduje się między innymi psi zaprzęg. Przejażdżki sprawią frajdę zarówno uczestnikom zabawy, jak i samym psiakom, które codziennie potrzebują odrobiony wysiłku fizycznego. Wśród wielu ofert można znaleźć zarówno krótkie, jak i długie wyprawy. Propozycje skierowane są do klientów indywidualnych, grup oraz rodzin. Każdy może wziąć udział w przejażdżce psim zaprzęgiem – wystarczy jedynie dobry humor oraz odpowiednie nastawienie!

Taka forma rozrywki cieszy się w naszym kraju popularnością już od kilku lat. Najczęściej wyprawy organizowane są przez doświadczonych maszerów i wyspecjalizowanych dogoterapeutów, którzy doskonale wiedzą jakie obciążenia mogą ciągnąć psy oraz jakie trasy mogą przebyć. W trakcie przejażdżki całym zaprzęgiem powozi właśnie maszer, który nie tylko używa komend, ale cały czas współpracuje ze zwierzętami, pomaga, naprowadza je. W niektórych ofertach przejażdżek istnieje także możliwość nauki powożenia psim zaprzęgiem. To świetne rozwiązanie zarówno dla młodszych, jak i starszych – będziecie mogli poznać tajniki powożenia oraz dowiecie się jak należy traktować i trenować psy zaprzęgowe. Pomysł jest także świetny, jeśli chodzi o naukę dzieci – będą one mogły już od najmłodszych lat sprawować opiekę nad zwierzętami.

Psie zaprzęgi cieszą się dużym zainteresowaniem szczególnie w okresie zimowym, kiedy spadnie śnieg. Jeśli jednak warunki atmosferyczne nie sprzyjają przejażdżce saniami, zamieniane są one na wóz.

 

ŚNIADANIA do syta!
NOWOŚĆ!