Gubałówka

Gubałówka panorama

Poszukiwania najpopularniejszego miejsca w Zakopanem z pewnością nie będą trudne – Gubałówka to najczęściej odwiedzany punkt na mapie zimowej stolicy Polski, do którego naprawdę warto się wybrać. Wzniesienie ma 1126 metrów. Większość turystów odwiedzających zimową stolicę Polski planują „zdobyć szczyt” Gubałówki, ponieważ z jej grani widać piękną panoramę Zakopanego, Tatr, Podhala, Pienin.

Na szczyt Gubałówki prowadzi kolejka, która została poddana całkowitej modernizacji w 2001 roku i od tego czasu stanowi jedną z najbardziej nowoczesnych kolei linowo-terenowych w kraju. Kiedy już znajdziemy się na pożądanej wysokości, dech w piersiach zaprze wcześniej wspomniana panorama górskich krajobrazów. Gdy emocje opadną, przychodzi czas na kolejne atrakcje. Ci, którzy poszukują odrobiny adrenaliny, mogą zjechać zjeżdżalnią grawitacyjną. Osobom, którym bardziej niż na dreszczyku emocji zależy na pamiątkach, polecamy przechadzkę między straganami. Na mniejszy lub większy głód również można znaleźć rozwiązanie, bowiem na szczycie Gubałówki znajdują się różnego rodzaju restauracje.

A co dalej? Po odpoczynku na tarasie widokowym można wybrać się na spacer grzbietem Gubałówki. Dla zwolenników turystyki pieszej lub rowerowej zostały stworzone specjalne trasy. W okresie zimowym wiele osób w pełni wykorzystuje wypad na Gubałówkę, zjeżdżając na nartach lub snowboardzie na Górnej Polanie. W sezonie organizowane są także różne imprezy, w których mogą brać udział zarówno dzieci, jak i dorośli.

Zapraszamy wszystkich Was do bliższego zapoznania się z atrakcjami Gubałówki. Żadne słowa nie potrafią opisać wyjątkowego widoku gór, panoramy Zakopanego, emocji, które towarzyszą podczas relaksu na tarasie widokowym. Nie ma innego wyjścia – trzeba po prostu przyjechać do naszych apartamentów w Zakopanem i wybrać się na Gubałówkę. Jesteśmy pewni, że nikt z Was tego nie pożałuje. Do tego miejsca przyjeżdżają nawet te osoby, które już kilkakrotnie zwiedzały Gubałówkę. Przekonacie się sami, że jak już raz odwiedzicie Zakopane i Gubałówkę – zawsze będziecie chcieli tu wrócić...

 

ŚNIADANIA do syta!
NOWOŚĆ!