Atrakcje w okolicy Zakopanego

Poznaj najciekawsze punkty na mapie Zakopanego oraz w jego okolicach. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy spis miejsc, które warto odwiedzić. Możesz zaplanować swoje wakacje w górach już dziś, z naszą małą pomocą. To tylko nieliczne atrakcje, które urozmaicą Twój pobyt w Zakopanem. Przygotowaliśmy rozwiązania zarówno dla miłośników turystyki pieszej, rowerowej, jak i fanów narciarstwa, a także zwolenników zwiedzania muzeów, kościołów, zabytków.


Mimo, że Zakopane jest nazywane zimową stolicą Polski, oferuje turystom wiele interesujących rozwiązań o każdej porze roku. Gwarantujemy, że odwiedzając nasze apartamenty wiosną, latem, jesienią oraz zimą, będziesz w pełni usatysfakcjonowany ze spędzenia tutaj czasu.


Kilkanaście obiektów kulturalnych, ponad 20 szlaków turystyki pieszej, rowerowej i wodnej, liczba turystów odwiedzających rocznie Zakopane podawana w milionach... Fakty mówią same za siebie: Zakopane to niezaprzeczalnie jedno z najpopularniejszych miejsc na mapie Polski. Chcesz dowiedzieć się dlaczego? Odwiedź to miasto, a przekonasz się sam! Póki co, zerknij na listę poniżej – serdecznie zachęcamy do poznania wybranych miejsc z tej wyjątkowej, górskiej krainy.  

 

 • Aquapark

  Fantastyczna, wodna przygoda czeka na Ciebie w zakopiańskim Aquaparku oddalonym 1 kilometr od naszych apartamentów. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla tubylców, jak i przyjezdnych. Kąpiel w wodach termalnych, porywy rzeki, masaże wodne, szybkie zjeżdżalnie, wiele zabaw dla dzieci – to tylko nieliczne atrakcje, które czekają w Aquaparku. Propozycja skierowana dla wszystkich osób, którym zależy na wyjątkowej zabawie i całkowitym relaksie w niskiej cenie!
  W ofercie znajdują się także zajęcia fitness oraz gra na kręgielni. Zobacz jakie jeszcze niespodzianki mogą czekać na Ciebie w górskim Aquaparku...

  Czytaj więcej

 • Muzea

  Chcesz zobaczyć jak żył Kornel Makuszyński lub odwiedzić dom, w którym mieszkał Jan Kasprowicz? A może szukasz oryginalnych dzieł Władysława Hasiora bądź Kazimierza Sichulskiego? Wszystkie te unikaty znajdują się w Zakopanem! W mieście znajduje się kilka muzeów i galerii sztuki, które zaprowadzą Cię do przeszłych czasów, w których tworzyli znani nam artyści. Możesz powrócić także do odległych epok oraz zobaczyć, jakimi narzędziami i akcesoriami codziennego użytku posługiwali się nasi przodkowie.

  Czytaj więcej

 • Spływ Dunajcem

  Jeśli od dawna marzyłeś o tym, aby wziąć udział w spływie – teraz jest na to najlepsza okazja. Polecamy spływ Przełomem Dunajca drewnianą tratwą lub pontonem. W niektórych miejscach woda jest spokojna, dzięki czemu można delikatnie dryfować oraz podziwiać uroki natury. W innych natomiast może być wzburzona, a wtedy uczestnicy spływu odczuwają adrenalinę i ogromną radość z dynamiki wydarzeń. Sezon trwa od kwietnia do października, a z Zakopanego organizowane są specjalne wycieczki na spływ Dunajcem. Chętnie doradzimy najlepsze rozwiązanie.

  Czytaj więcej

 • Kasprowy Wierch

  Zdobądź szczyt Kasprowego Wierchu! Odwiedzając zimową stolicę Polski, o każdej porze roku możesz wybrać się na szczyt wyjątkowej góry, z której ujrzysz przepiękny widok. W Zakopanem można znaleźć wiele rozwiązań w zakresie turystyki pieszej i rowerowej. Dla turystów zostały stworzone specjalne szlaki o różnej trudności. Kasprowy Wierch w okresie zimowym przyciąga wielu narciarzy i snowboardzistów. Można skorzystać z kolejki krzesełkowej Goryczkowa lub Gąsienicowa oraz z popularnej kolei liniowej.

  Czytaj więcej

 • Gubałówka

  Niezależnie od tego czy jesteś fanem turystyki pieszej, uwielbiasz kolarstwo czy może chciałbyś po prostu wypocząć na łonie natury – Gubałówka spełni Twoje najśmielsze oczekiwania. To wzniesienie położone najbliżej naszych apartamentów, a spacer do kolejki linowo-terenowej zajmuje zaledwie kilka minut. Po wjeździe na Gubałówkę można podziwiać wyjątkową panoramę Tatr i Zakopanego. Latem każdy może położyć się na trawie i odpoczywać, a zimą sprawdzić swoje umiejętności na stoku narciarskim. Na Gubałówce nie da się nudzić!

  Czytaj więcej

 • Kuligi

  „Ciągną, ciągną sanie góralskie koniki...” - to już nie tylko tekst kultowej piosenki, ale rzeczywistość! W Zakopanem organizowane są wyjątkowe, tradycyjne kuligi. Klasyczne sanie z pochodniami ciągnięte przez silne i energiczne konie to główna atrakcja, która przyciąga bardzo wielu turystów, szczególnie zimą. Jednak gdy warunki pogodowe nie sprzyjają oraz nie ma śniegu, sanie mogą zostać zastąpione specjalnym wozem. Przeżycie jest równie ekscytujące. Z pewnością przekonasz się o tym na własnej skórze...

  Czytaj więcej

 • Stoki narciarskie

  Wśród stoków narciarskich znajdujących się w Zakopanem lub okolicach można szczerze polecić wcześniej wymieniony Kasprowy Wierch oraz Gubałówkę, a także Polanę Szymoszkową, Harendę, Witów-SKI i wiele więcej. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z krótką charakterystykę każdej stacji narciarskiej. Na terenach kompleksów znajdują się między innymi szkoły narciarskie (jedna prowadzona przez Jagnę Marczułajtis), punkty wypożyczania sprzętu narciarskiego, kolejki, wyciągi, gastronomia. Sprawdź która stacja stanowi odpowiedź na Twoje wymagania.

  Czytaj więcej

 • Psie zaprzęgi

  Niecodzienna forma rozrywki, jednak bardzo popularna, pochodząca ze śnieżnych krajów – psie zaprzęgi, organizowane przez wykwalifikowanych maszerów oraz doświadczonych dogoterapeutów. W Zakopanem można znaleźć wiele osób, które z przyjemnością organizują psie zaprzęgi. To rozwiązanie nie tylko pozwala na miłe spędzenie czasu, ale także naukę powożenia psim zaprzęgiem! Propozycja skierowana jest zarówno do małych, jak i dużych. Przekonaj się czy jesteś dobrym maszerem.

  Czytaj więcej

ŚNIADANIA do syta!
NOWOŚĆ!